Your Cart : 0 item
Total : تماس بگیرید
Your Cart is currently empty!
Product update
checkout

برنامه های Matlab بصورت بسته (rar. یا zip.) شامل فایلهای اجرایی (exe.) در اختیار شما قرار می گیرد، برای اجرای این فایلهای کامپایل شده بدون نیاز به نصب نرم افزار Matlab (اگر روی سیستم خود Matlab نداشته و  یا نسخه ای غیر از R2014b دارید) با نصب فایل Matlab Compiler Runtime یا همان MCR مربوط به ورژن MATLAB R2014b  با نام 8.4 MCR که لینک آن در ادامه آمده است، می توانید این برنامه ها را  برروی کامپیوتر خود اجرا نمائید. در صورتی که نسخه R2014b را داشته باشید نیاز به MCR هم نیست.

همانطور که می دانید نرم افزار MATLAB در آخرین نسخه ی خود R2016a 9.0.1 پشتیبانی خود از سیستم عامل های ویندوز 32bit را قطع کرده است. برنامه های MATLAB که در این سایت ارائه می شوند فقط بر روی سیستم عامل های 64bit قابل اجرا هستند.

دانلود MCR 8.4 64bit

تذکر این نکته ضروری است که بر روی بعضی از سیستم ها فایل نصب MCR فقط در مسیر زیر extract و اجرا می شود که لازم است ابتدا مسیر زیر را برروی سیستم خود ایجاد و سپس فایل نصب را در این مسیر قرار داده و سپس آن را نصب کنید:

 G:\Program Files\MATLAB\R2014b\toolbox\compiler\deploy\win64

توصیه می شود قبل از خرید برنامه از سایت ابتدا MCR 8.4 64bit را نصب  و برنامه تست را دانلود کرده و در صورت اجرای موفق برنامه تست سپس اقدام به خرید برنامه موردنظر فرمائید. این فایل بسادگی نمودار تابع y=x-9 را در بازه [9, 1-] ترسیم و آن را در فایلی از نوع fig. با نام test.fig در پوشه ای که فایل اجرایی قرار دارد ذخیره می کند.

 فایل تست

این برنامه ها ورودی های خود را بصورت فایل متنی txt. یا اکسل xlsx.  دریافت می کنند، با اجرای برنامه، برنامه در ابتدا آدرس دایرکتوری یا پوشه ای که فایل یا فایل های ورودی در آن است را می پرسد، در صورتی که فایل ورودی در همان پوشه ی فایل اجرایی است می توانید با زدن ENTER این مرحله و تغییر دایرکتوری را رد کنید. نمونه آدرسی که باید وارد کنید بصورت زیر است:

C:\Users\Ali\Desktop\vn

در ادامه و در صورتی که تغییر دایرکتوری موفقیت آمیز باشد، نام فایل ورودی را می پرسد، و باید نام فایل ورودی را بدون در نظر گرفتن پسوند (txt. یا xlsx. لازم نیست) وارد کنید، تصویر زیر یک برنامه Matlab در ابتدای اجرا در مرحله شناسایی ورودی را نمایش می دهد:

 

فرمت فایل ورودی به این صورت است که ستون اول نام ورودی ها و ستون بعد مقادیر آن است. ورودی های هر برنامه در راهنمای برنامه معرفی می شود، در بسته ارائه شده به همراه فایل یا فایل های اجرایی برنامه یک فایل نمونه از ورودی (با فرمت های txt. و xlsx.) در اختیار قرار می گیرد.

فایل های خروجی برنامه هم در دایرکتوری یا پوشه تعیین شده در بالا قرار می گیرد. نمودارهای خروجی بصورت فایل های fig. در این پوشه ذخیره می شوند، برای ویرایش این فایل ها ویرایشگر figEditor.exe در بسته نصبی موجود است. در ابتدا هنگام اجرای این ویرایش گر نیز مسیر یا پوشه ای که فایل fig. در آن قرار دارد پرسیده می شود که اگر فایل در همان پوشه ی ویرایشگر قرار دارد می توانید مانند قبل، تغییر پوشه را با زدن ENTER رد کنید.

این ویرایشگر دو کار مهم انجام می دهد:

یکی اضافه کردن DataCursor که باید علامت + را از نوار ابزار انتخاب کنید، برای نمایش یک DataCursor جدید دکمه alt را نگهداشته و بر روی نقطه مورد نظر کلیک کنید.

و دیگری ذخیره فایل fig بعنوان عکس با فرمت های jpg ،tif ،pdf،bmp و ... از مسیر:

file->Save As->Save as type